SEAT Alhambra

Carpoint Seat

SEAT Alhambra

Tento rodinný vůz je velký, důmyslně řešený, roztomilý a neuvěřitelně praktický. Sedmimístné MPV Alhambra, obdařené prostorem o objemu až 2430 litrů, na přání dodávanými posuvnými dveřmi s automatickým ovládáním pro snadnější přístup do interiéru a řadou dynamických motorů, nabízí ještě zábavnější a komfortnější cestování než dosud. Velkou hvězdou je i v oblasti bezpečnosti díky sedmi airbagům a dalším vyspělým bezpečnostním prvkům, které pomohly tomuto modelu získat 5 hvězdiček v hodnocení Euro NCAP.

DESIGN.

Alhambra se třemi řadami plnohodnotných sedadel je vozem pro všechny generace. K rozmanitému využití máte k dispozici vnitřní prostor o objemu 2430 litrů. Se sklopenými zadními sedadly můžete například vedle sebe upevnit dvě jízdní kola (s vyjmutými předními koly) a vyrazit do přírody.


DYNAMICKÝ EXTERIÉR

Alhambra dává jasně najevo DNA značky SEAT šípovitou kapotou, charakteristickou maskou chladiče a mimořádně osobitým předním nárazníkem, který pokračuje v duchu šípovitého designu. Elegantní boční profil s posuvnými bočními dveřmi vzadu ztělesňuje vysokou úroveň technické preciznosti. Zádi dominují střešní spoiler, dolů protažené zadní výklopné víko a velkoplošné zadní svítilny.

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Na přání dodávané elektricky ovládané panoramatické střešní okno je přibližně třikrát větší než obvyklá střešní okna. Velký uvnitř. Velký zvenku. Vůz s velkým prostorem pro jakékoli plány.

ZADNÍ LED SVĚTLOMETY

Nové zadní svítilny LED těží z výhod techniky LED použité u brzdových a obrysových světel. Zářivé červené svítilny LED vypadají skvěle, mají delší životnost a zvyšují bezpečnost rychlejšími reakcemi a lepším osvětlením. .

INTERIÉR

Interiér modelu SEAT Alhambra je komfortní a funkční. Ergonomická sedadla, čalouněná kůží nebo tkaninou, všechno usnadní. Na přání dodávané elektricky ovládané panoramatické střešní okno je přibližně třikrát větší než obvyklá střešní okna. Velký uvnitř. Velký zvenku. Vůz s velkým prostorem pro jakékoli plány.

TECHNOLOGIE.

PLNÝ SPECIÁLNÍCH FUNKCÍ

Jak už jste si možná všimli, SEAT Alhambra je velkorysým 7místným MPV a také nabídka nejmodernějších a inovativních systémů je více než bohatá. Zahrnuje automatickou třízónovou klimatizaci Climatronic, která udržuje správnou teplotu pro cestující na všech sedadlech. Dále parkovacího asistenta a parkovací senzory s vizuálním zobrazováním na displeji rádia, které vyhledají vhodnou mezeru k zaparkování, a následně převezmou řízení pro precizní zaparkování vaší Alhambry. Pro manuální parkování mohou být parkovací senzory doplněny zadní kamerou, která vám na displeji vpředu bude ukazovat, co se děje vzadu.

BI-XENONOVÉ SVĚTLOMETY

K dispozici jsou rovněž adaptivní bi-xenonové světlomety s funkcí natáčení do zatáček a s asistentem dálkových světel, který detekuje protijedoucí vozidla a automaticky ztlumí světla.

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Pro manuální parkování mohou být parkovací senzory doplněny zadní parkovací kamerou, která vám na displeji vpředu bude ukazovat, co se děje vzadu.

ELEKTRICKY OVLÁDANÉ SEDADLO ŘIDIČE S MASÁŽNÍ FUNKCÍ

Vrchol komfortu a relaxace zažijete v masážním sedadle s funkcní vyhřívání a mechanické masáže spodní části zad. Skvělá volba pro lepší držení těla a zdraví, protože snižuje zatížení páteře a zlepšuje krevní oběh v nohou.

AUTOMATICKÁ DVOJSPOJKOVÁ PŘEVODOVKA DSG

Převodovka DSG s páčkami pro manuální řazení nabízí řidičům možnost manuálního řazení páčkami na volantu. Stejně snadno se lze rozhodnout pro komfort a nechat převodovku řadit automaticky.

ELEKTRONICKÁ RUČNÍ BRZDA

Tradiční systém ruční brzdy jsme nahradili tlačítkem elektrické parkovací brzdy, které zabírá méně místa a vypadá skvěle. Na přání dodáváme tažné zařízení v kombinaci s funkcí Auto Hold vám umožní naprosto bezpečnou jízdu s těžkým přívěsem, a to i v situacích, kdy zastavíte ve svahu a musíte se rozjet.

BEZKLÍČOVÝ SYSTÉM KESSY

Bezklíčový přístupový systém KESSY vám umožní nastoupit do MPV SEAT Alhambra a spustit motor bez použití klíčku, čímž je dosaženo nejvyšší úrovně komfortu a bezpečnosti. Jakmile se přiblížíte k vozu, systém KESSY detekuje klíček ve vaší kapse a automaticky vůz odemkne. Po usednutí za volant spustíte motor pouhým stisknutím tlačítka.

MEDIA SYSTÉM PLUS

SEAT Media systém Plus je vybaven vstupy USB, AUX-in, čtečkou paměťových karet SD, handsfree Bluetooth, funkcí audio streaming a 8 reproduktory. Všechny funkce se ovládají na 6,5“ barevném dotykovém displeji.
Nebo si vyberete vyspělý integrovaný navigační systém, který je vybaven 6,5“ barevným dotykovým displejem, 8 reproduktory, vstupy USB a AUX-in, dvěma čtěčkami paměťových karet SD, funkcí audio streaming a možností připojení chytrých telefonů prostřednictvím Bluetooth.

4DRIVE – POHON VŠECH KOL

Přidejte k nejuniverzálnějšímu MPV ještě pohon všech kol a získáte neomezené možnosti. SEAT Alhambra 4Drive je MPV, s nímž dojedete kamkoli a odvezete cokoli při jakékoli příležitosti.

Dokonce i bez pohonu všech kol 4Drive zaručuje Alhambra kultivovanou hnací sílu v kombinaci s výjimečnou hospodárností. SEAT Alhambra 2.0 TDI s výkonem 110 kW/150 k stanovuje jasná měřítka ve své třídy průměrnou spotřebou paliva pouhých 4,9 a emisemi CO2 pouhých 130. SEAT Alhambra TDI je vybaven rovněž katalyzátorem SCR (Selective Catalytic Reduction), díky němuž je dokonce i tento vznětový model jedním z nejčistějších MPV na světě.

BEZPEČNOST

Toto 7místné MPV může mít až sedm airbagů, včetně kolenního pro řidiče, elektrické dětské pojistky pro zadní boční dveře, a na přání dodávané integrované dětské sedačky, úchyty ISOFIX a Top Tether, které vám poskytnou pocit naprosté jistoty. Ale díky aktivním bezpečnostním systémům modelu Alhambra, mezi něž patří elektronicky řízený stabilizační systém ESP (Electronic Stability Control), brzdový asistent, systém pro stabilizaci přívěsu a sledování tlaku vzduchu v pneumatikách, ani nic jiného než pocit jistoty za volantem modelu Alhambra nezažijete.

SENZOR SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Tato praktická bezpečnostní funce vás zbaví stresu při změně jízdního pruhu automatickým upozorňováním vizuálním signálem na vnějším zpětném zrcátku, že se ve vašem slepém úhlu vyskytuje či přibližuje jiné vozidlo.

MULTIKOLIZNÍ BRZDA

Tento bezpečnostní systém automaticky zahájí brzdění po kolizi a brzdí, dokud se dostatečně nesníží rychlost vozidla, aby se zabránilo následným kolizím, nebo alespoň zmírnila jejich intenzita.

LANE ASSIST

Zabraňuje vyjetí z jízdního pruhu sledováním polohy vozidla na silnici a mírnými zásahy do řízení, s cílem zachovat bezpečnost jízdy.

PARKOVACÍ ASISTENT

Parkování vašeho vozu SEAT Alhambra bude s tímto systémem nejsnadnější část celé cesty.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Systém inteligentně detekuje dopravní značky a zobrazuje tyto informace na displeji navigačního systému vašeho rodinného vozu. Ať se stane cokoli, žádnou značku nepřehlédnete.

senzor únavy řidiče

Tento systém analyzuje vaše řízení, aby rozpoznal nastupující únavu při dlouhém cestování. Jakmile nastane čas k odpočinku, dostanete odpovídající upozornění.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Zapíná dálková světla, pokud to světelné a provozní podmínky vyžadují, a automaticky je ztlumí, aby nedocházelo k oslňování ostatních řidičů.